Chip Tuning Nasıl Yapılır ?

 

CHİP TUNİNG

CHİP TUNİNG NEDİR?

Chip Tuning aracın performansını arttırıp, yakıt tasarrufu yapılmasını sağlar. Chip Tuning uygulamalarında en dikkat edilmesi gereken husus aracın fabrika değerleri içerisinde güvenli bir şekilde ne kadar değer alabileceğidir. Chip Tuning her araca uygulanabilir ancak aracın kilometresi ve metal yorgunluğu gibi etkenlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Aracının performansından memnun olmayan müşterilerimiz firmamızda araç yazılımı yaptırabilirler. Firmamızda her marka her model ve farklı kilometre değerlerine sahip araçlarına chip tuning uygulaması yapılmaktadır. Isteğe bağlı olarak araçlarınızdaki hız limiti iptali de yapılır. Aracınıza özel dosyalar hazırlanırken bu işlemleri tek tek görebilirsiniz. Sitemiz içinde bulunan Chip Tuning algoritmasıyla birlikte aracınıza sağlanacak performans artışını hesaplayabilirsiniz.

 

Chip Tuning Aşamaları

Chip Tuning Aşamalarından bahsedildiğinde insanların aklında karmakarışık işlemler belirmektedir. Işlemleri kısaca açıklarsak aracın motor kontrol ünitesi olan ECU tespit edilip okuma işlemi başlatılır, daha öncelerde bu işlem için aracın beyni araçtan sökülüp okuma işlemi yavaş ve daha uğraştırıcı oluyordu. Ancak yeni teknolojiler sayesinde aracın beyin kısmına fiziksel müdahalede bulunmadan araç beyninin flashını okuma işlemini gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki aşama ise dosyaları düzenlemektir.

Chip tuning dosya düzenlemesi sizin aracınıza özel olarak yapılır ve profesyonelce düzenlenir. Dosya düzenleme hizmetimizi kendi firmamız olan ve dünyanın bir çok yerinden üyeye sahip olan üzerinden de chip tuning hizmeti vermekteyiz.

 

Chip Tuning Zararlı Mı?

Chip Tuning işlemi doğru ve tüm etkenler göz önünde bulundurularak yapılırsa herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Yetkili servislerde bu işleme sıcak bakılmamasının sebebi yapılan işlemle beraber aracın performansını farklı bir araçla değiştirmeden arttırılmasından dolayı chip tuning işlemi zararlı mı? sorusu akıllara gelmektedir. Aracın kilometre ve metal yorgunluğuna bakılmadan yapılan işlemlerde çok yüksek ihtimalle sorunla karşılaşmaktadır. Ancak bu değerler göz önünde bulundurularak yapılan chip tuning işlemlerinde hiçbir sorun oluşmamaktadır.

 

Chip Tuning Neden Yapılır?

Chip tuning işlemi aracın yakıt tüketiminden ya da performansından tatmin olmayan araç sahiplerinin araçlarına yapılan işlemdir.

 

 

Ayrıca iş fırsatı arayan kişiler için Chip Tuning Bayiliği veriyoruz. Bölgenizde Chip Tuning Bayimiz yok ise Chip Tuning İstanbul şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorumlar